СТОП булінг

БУЛІНГ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ?

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА (Закони, Накази, Листи, що регулюють діяльність закладів освіти в сфері протидії та профілактики булінгу)

Якщо ти жертва, свідок чи агресор. Що робити?

Процедура подання учасниками освітнього процесу заяви про випадок булінгу (цькування) та порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі

Що треба знати батькам?

Зразок заяви про вчинення булінгу

БУЛІНГ В ЦИФРАХ.

За даними досліджень,48 % дітей ні з ким, зокрема і з батьками, не діляться своїми проблемами. Сором'язливі та спокійні діти стають жертвами булінгувдвічічастіше за однолітків, які відкриті до спілкування. Більшість дітей ображають за те, що вони одягнуті не так, як інші, говорять або поводяться не так, як основна група. 67% дітей, якщо стають свідками булінгу, просто спостерігають, оскільки бояться за себе.

Діти сьогодні дуже рано стають активними користувачами та користувачками соціальних мереж, і часто обізнані про онлайн світ краще за своїх батьків.

Водночас інтернет може містити багато загроз для дитини, однією з яких є цькування.

Онлайн-булінг або ж кібербулінг не варто недооцінювати, це не дрібниці. Він має серйозні наслідки, як і цькування в реальному житті.

Наприклад:

• ризики стати жертвою сексуального насильства або шахрайства;
  • переживання травматичного досвіду;
  • втрата віри у свою самоцінність;
  • шантажування з боку однолітків чи дорослих.

Як проявляється булінг в соціальних мережах? Ділимося з вами ключовими маркерами онлайн-цькування.