Гурток «Юні екскурсоводи-краєзнавці» кер. Проценко О.В.

Керівник: Проценко Оксана Василівна

Гурток працює на базі Збаразького ліцею №1 та Збаразького ліцею №3

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

Діяльність гуртка спрямована на ознайомлення учнів з історією та культурою рідного краю, оволодіння значним колом знань, умінь і навичок, необхідних юному екскурсоводу.

На практичних заняттях …

Складають екскурсійні маршрути, тексти, проводять краєзнавчі дослідження, проводять екскурсії, відпочивають і оздоровлюються.

На теоретичних – вивчають  історію рідного краю, та теорію екскурсійної справи. , оволодівають навичками екскурсовода.

А ви вже бачили Шацькі озера, мандрували горами Криму та Карпат, бували на Хортиці, колисці козаків? Неможливо зрозуміти історію рідного краю, витоків національної культури, свого родоводу, історичних і культурних надбань предків, якщо не бачив власної країни. Подорожуючи, ми виховуємо в собі почуття дбайливого ставлення та поваги до своєї країни, чуйності, доброти до людей. Формуємо себе фізично і духовно.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

Збараж – моя маленька Батьківщина.

Нещодавно членами  гуртка «Юні екскурсоводи – краєзнавці» було проведено екскурсію із серії «Стежками рідного краю». У цій екскурсії взяли участь гуртки  «Юні екскурсоводи – краєзнавці» (кер. Проценко О.В.) та «Фольклор та етнографія народу України» (кер. Гнатюк В.В.).

Мандрівка проходила в історичній частині міста – це парк  імені Б.Хмельницького, звідки, як на долоні, видно весь центр Збаража. Юні екскурсоводи  зацікавили дітей  розповідями про костел Бернардинів, про водяний млин, в якому був встановлений перший генератор для освітлення помешкань Збаража , про замок, пам `ятник  Адаму  Міцкевичу і багато іншого. Дітей зачарувала природа парку. Особливо сподобалось дітям старе, розлоге дерево горіха чорного. Хтось з учасників екскурсії запропонував взятись міцно за руки, притулившись до дерева і загадати бажання, щоб в Україні настав мир.

Юні екскурсоводи  урізноманітнили свої розповіді захоплюючими легендами про Чорний міст, Гейову криницю, костел Бернардинів.

Підсумком мандрівки стала цікава вікторина, яка довела, що підростаюче покоління Збаражчини цікавиться історією рідного краю, а це в свою чергу породжує в їхніх маленьких серцях справжнє почуття патріотизму. Вихованці гуртка «Юні екскурсоводи – краєзнавці» запрошують всіх, хто любить рідний Збараж, цікавиться його минулим до співпраці.