Історія

Будинок для позашкільного навчання і виховання молоді у м. Збаражі, за свідченнями старожилів та за архівними документами, вперше був відкритий у 1950р. Тоді він називався Палац піонерів. Розміщувався Палац у старовинному будиночку – монастирі філіціянок, із своєрідною архітектурою. Монастир належав до костелу Бернардинів, який стоїть поруч.

Великий плодовий сад, алея з кущів бузку, каштани, різнобарв’я квітів і трав манили сюди дітей та молодь із м. Збаража і навколишніх сіл. А високий мур із в’їзною брамою створювали затишок і безпеку дітворі та відділяли подвір’я Палацу від проїжджої частини дороги.

Першим директором Палацу був Пухов Олександр Володимирович. Тривалий час з 1963 по 1993р. очолювала дитячий заклад Пачковська Леонора Іванівна. Тоді у Палаці діяли такі технічні, художні та туристсько-краєзнавчі гуртки: фотографічний, кіно-гурток, столярно - технічний, авіа- ,радіо-гурток, вишивальний, танцювальний, шахматний, юних голубоводів, філателістичний, етнографічний, народних інструментів, клуб інтернаціональної дружби та інші.

У 1991р. Палац піонерів розширився на сім кімнат. Для організованого дозвілля молоді відкрилися двері колишньої школи №2 м.Збаража,(праве крило). 30.09.1991р. Рішенням Збаразької районної ради народних депутатів було перейменовано Палац піонерів та школярів на Районний будинок дитячої творчості. З 1991 року по 1997р. закладом керувала Дятлова Євгенія Василівна.

У 1996р приміщення, у якому здавна  знаходився Будинок дитячої творчості, було передано Успенській церкві. Деякий час там розміщувалась духовна семінарія.

У 1998р  заклад перейменовано , згідно основних типів позашкільних закладів на Збаразький районний комунальний будинок дитячої та юнацької творчості.

З цього часу і по червень 2013 року Будинок дитячої  та юнацької творчості  працює у приміщенні колишньої школи №2 і займає  приблизно 500 кв.м. житлової площі ( 7 робочих кімнат і танцювальна зала) в центрі м. Збаража по вул І.Франка,2.

Влітку 2013 року колективу Будинку дитячої  та юнацької творчості доводиться знову переїхати і звільнити вже пристосоване і обжите приміщення.

На даний час  заклад знаходиться в орендованому приміщенні двох шкіл м.Збаража. Більша частина керівників гуртків та адміністрація - у корпусі молодших класів ЗОШ №2 м Збаража ( 4 кабінети,  2 фойє - загальною  площею 350 кв.м.) по вул. В.Чорновола 1 і друга частина – у приміщенні ЗОШ №3 м.Збаража (2 класи площею по 50 кв.м ) по вул.. Заводській 15.

Розширено мережу гуртків на базі сільських шкіл- с.Залужжя, с.Кретівці, с.Гніздичне, Н.Лубянки, с.Іванчани,, а також працюють гуртки у дитячих садках м.Збаража і с.Н.Лубянки і в ЗОШ №1 м.Збаража.