Збаразькі спелеологи повернулися з перемогою.

29 вер. 2014
Вихованці гуртків "Спелеотуризм" взяли БРОНЗУ у змаганнях на Кубок України серед юнаків та юніорів зі спелеотуризму

26-28 вересня  в печері «Млинки» Чортківського району відбулись змагання на Кубок України серед юнаків та юніорів зі спелеотуризму (відкритих змагань Тернопільської області серед учнівської молоді  зі спелеоорієнтування  «Кубок пам’яті Володимира  Олександровича Радзієвського»), в яких прийняла участь  і команда Збаразького району ( керівники Василь Миколайович Стельмащук і Ярослав Іванович Похила).

Змагалися п'ятнадцять команд зі всієї України: Полтавщини, Волині, Тернопільщини та інш.  Програма  включала  в себе чотири види: спелеоорієнтування  за  вибором  (дистанція з довільним вибором контрольних пунктів) , на промаркованій трасі, у заданому напрямку( орієнтування  із заданою ділянкою пошуку),на позначеному маршруті (лінійне орієнтування).

Вихованці БДЮТ  прекрасно виступили як команда. На промаркованій трасі- Володя Ванькевич  та  Ірина Вітковська  злобули третє місце, а в спелеоорієнтуванні  за  вибором  -  Тарас Ліщинський і Тетяна Сукач   виборили четверте місце. У заданому напрямку і на позначеному маршруті Мар’яна Ланова, Ігор Кущак, Соломія Яремчук,  Юрій Шафранський,Сергій Данькевич , Тетяна Вітик показали хоч і не дуже високі результати, але цього було достатньо  для того, щоб сума місць всіх чотирьох двійок  прирівнювалась до  третього командного результату.

Збаразькі школярі довели, що  вміють  не тільки долати перешкоди,  але й прекрасно організувати свій відпочинок.  В рамках змагань  проводились різні розважальні заходи. В конкурсі «Шоу по-туристськи»  вихованці БДЮТ  показали відмінний виступ , чудові артистичні і завоювали перше місце .

І  найприємніші хвилини змагань, звичайно, нагородження.  – Збаразька команда отримала медалі та Кубок України серед юнаків та юніорів зі спелеотуризму за ІІІ командне місце.  Грамотами Міністерства освіти і науки,  Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Тернопільського обласного департаменту освіти  також нагороджені  тренери  команди - керівники гуртків Збаразького РК БДЮТ Василь Стельмащук  і  Ярослав Похила.