Співпраця з дитячими молодіжними організаціями

14 квіт. 2016
Вихованці БДЮТ спільно із Марійською дружиною взяли участь в інсценізованій Хресній дорозі

Восьмого квітня в приміщенні церкви Христового Воскресіння, що у Збаражі, з неабияким успіхом відбулася прем’єра інсценізованої Хресної дороги. Церква була переповнена глядачами.

Дійство, яке вкупі зі страсними піснями тривало півтори години, пройшло на одному диханні і нікого не залишило байдужим. За словами настоятеля храму отця Олексія Боднарчука, котрий разом із отцем Омеляном Колодчаком зі вступним словом звернулися до людей, що прийшли до церкви, театралізований формат спрямований найперше на дітей, школярів, яким через юний вік важко зрозуміти та усвідомити певні біблійні сюжети, зокрема ті, які пов’язані із стражданнями, смертю та воскресінням Ісуса Христа.

Інсценізація спрощує для дітей сприйняття складних християнських істин, робить їх доступними для кожного.У постановці було задіяно 23 персонажів. Акторам-аматорам, серед яких були хористи, члени Марійської дружини та інші парафіяни, вдалося не лише майстерно переповісти релігійний сюжет, а й передати емоційний та психологічний стан своїх персонажів.

–Задум поставити таку масштабну у всіх сенсах інсценізацію Хресної дороги, виник давно, ще три роки тому, відколи у мої руки потрапив цей сценарій , – ділиться своїми спогадами про те, з чого все починалося, керівник Марійської дружини та водночас головний ініціатор та організатор постановки, Надія Тхір. − Спочатку думала залучити до постановки дітей, але з огляду на складність сюжету та кількість персонажів, зрозуміла, що лише силами Марійської дружини ми не подужаємо цього зробити, тому, порадившись зі священиками, вирішила залучити до театралізованої Хресної дороги дорослих прихожан нашої церкви, тим більше, що я вже мала досвід успішного проведення свят за їхньої участі.

Працівники Будинку  дитячої та юнацької творчості із задоволенням поділилися костюмами для персонажів дійства. Серед артистів і глядачів були вчителі, вихованці та члени їх сімей.