ЗБЕРЕЖЕННЯ ВОДИ – У НАШИХ РУКАХ!!!

20 бер. 2018
На сьогоднішній день природні ресурси України у критичному стані . І тому у рамках Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля-наш спільний дім» вихованці гуртка «Юні друзі природи» (кер. Пугач Л.С.) Збаразького РК БДЮТ підняли питання раціонального використання водних ресурсів міста Збаража. Вони звернулися до заступника міського голови Збаразької міської ради Синчишина Андрія Дмитровича з даною проблемою, який запропонував екскурсію на завод біологічних очисних споруд у м. Збаражі. Продуктивність даних споруд - 500м.3/добу, призначених для повного біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод м. Збаража Тернопільської області.

Гуртківці з великим інтересом слухали, як стічні води проходять очистку у три етапи. Спочатку води потрапляють до КНС, звідкіля напірно-насосами перекачуються у сепаратор піску , де відбувається процес седиментації і видалення піску. Далі освітлена вода потрапляє до біотеків для біологічного очищення. На останньому етапі проходить процес знезараження ультрафіолетом. Очищені і знезаражені води відводяться у річку Гнізну.
З огляду на це, екскурсія на очисні споруди стала для дітей одним з кроків до кращого розуміння методики проведення очищення стічних вод.
Усім дуже сподобалася екскурсія на очисні споруди. Найбільше мене вразило те, що наочно можна було побачити, як проходить очистка води.
За останні два роки значно покращилось становище водних ресурсів у нашому місті.
Вчителі і учні висловлюють щиру подяку Андрію Дмитровичу Синчишину за проведену екскурсію.
Керівник гуртка Пугач Лілія Степанівна