Методична робота

У Збаразькому РК БДЮТ діють методичні об’єднання

• керівників гуртків художньо-естетичного напрямку (кер. Івахів О.І.),
  • керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку (кер.Стельмащук В.М.)

Плани роботи м/о складені згідно рекомендаційних розділів.

Також у закладі працює творча група керівників гуртків (кер.Підборська О.В.), яка поглиблено вивчає проблему закладу і забезпечує упровадження в практику досягнення педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду.

Два рази на місяць у закладі проводяться інструктивно – методичні наради, де керівники гуртків знайомляться з матеріалами газет «Позашкілля», «Позакласний час», «Шкільний світ», новинками методичної літератури, інструктивно -  методичними листами та рекомендаціями.

На засіданнях м/о, творчої групи найбільша увага приділяється підвищенню професійної майстерності, ерудованості. самовдосконаленню педагогічних працівників і завдяки цьому підвищився творчий рівень проведення занять в гуртках та збільшилась кількість оригінальних нестандартних форм і прийомів, які  застосовуються на заняттях та в позашкільній роботі в цілому. У кожного керівника гуртка створені папки «Зерна досвіду», де зберігаються власноруч розроблені методичні рекомендації, розробки сценаріїв масових заходів, розширені конспекти проведення нестандартних та незвичайних занять.

Важлива роль в організації методичної роботи належить методичному куточку. Тут є  матеріали творчих знахідок, зразки занять, матеріали з досвіду роботи, конспекти відкритих занять. У спеціально відведеному місці  зберігаються фахові журнали, газети, оформлено матеріали щодо організації роботи за напрямками виховання, роботи з батьками, тощо.

Молоді педагоги завжди мають змогу ознайомлюватися з методичними знахідками, матеріалами з досвіду роботи, періодичною пресою, тощо.

План засідань методичних об’єднань та творчої групи

Тематика засідань методичного об’єднання художньо-естетичного відділу

Вересень

1. Обговорення плану роботи МО на 2015 - 2016 н.р.

/Свинар - Чорненька Н.С./

2. Методичні рекомендації щодо проведення першого гурткового заняття.

/Гнатюк В.В./

3. Роль керівника гуртка у формуванні творчої активності й самостійності вихованців під час проведення гурткового заняття.

/Михальська Г.Г./

4. Ознайомлення з новинками  в друкованих виданнях-посібниках, журналах (методичні рекомендації щодо початку нового навчального року).

/Стельмащук О.Я./

Грудень

1. Аналіз роботи відділу за I семестр 2015-2016 навчального року.

/Свинар - Чорненька Н.С./

2. Підготовка та відзначення Різдвяно-новорічних свят.

/Добровольська Л.П./

3. План роботи відділу на період зимових канікул.

/Свинар - Чорненька Н.С./

4. Майстер-клас «Паперопластика у формуванні просторової уяви дитини »

/керівник Кудрик І.В./

5. Теоретичне питання: «Роль музики в естетичному вихованні дітей»

/Новак Б.Я./

Березень

1.     Коло ідей: «Нові педагогічні технології в сучасному навчальному процесі.»

/Гнатюк В.В./

2.    Майстер – клас. «Розвиток художньо-естетичних смаків на заняттях гуртка бісероплетіння»

/керівник Михальська Г.Г./

3.     Теоретичне питання: «Роль музики в естетичному вихованні дітей»

/Новак Б.Я./

Травень

1.   Звіт про роботу методичного об’єднання художнього відділу  за   2015 – 2016 навчальний рік.

/Свинар-Чорненька Н.С./

2. Засідання круглого столу : «Виховний потенціал позашкільної освіти та її роль у формуванні обдарованої особистості»  .

/Гнатюк В.В./

3.  Творчі звіти керівників гуртків по проблемному питанню.

Тематика засідань м/о керівників гуртків турисько-краєзнавчого напрямку

Вересень

1. Підведення підсумків роботи методичного об’єднання керівників гуртків туристсько – краєзнавчого напрямку Збаразького РК БДЮТ за 2015 -2016 н.р.

/Стельмащук В.М./

2. Планування роботи методичного об’єднання керівників гуртків туристсько – краєзнавчого напрямку на 2015/2016 н.р.

/Стельмащук В.М./

3. Вибори голови та секретаря методичного об’єднання керівників гуртків туристсько – краєзнавчого напрямку Збаразького РК БДЮТ.

/Гнатюк В.В./

4. Вивчення педагогічних умов, що забезпечують ефективність використання засобів краєзнавства у гуртках туристсько-краєзнавчого напрямку.

5. Огляд методичної літератури , преси з питань туристсько-краєзнавчої роботи.

/Стельмащук О.Я./

Грудень

1.Виховання почуттів патріотизму у дітей через ретельне вивчення історії малої Батьківщини.

/Похила Я.І./

2.  Відкритий урок керівника гуртка « Юні екскурсоводи»

/кер. Проценко О.В./

3. Підведення підсумків районного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» .

/Гнатюк В.В./

4.   Аналіз роботи гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку РК  БДЮТ за І семестр.

Березень

1. Проведення майстер-класу з керівниками гуртків з питань техніки пішохідного туризму – керівник гуртка  «Пішохідний туризм»

/Похила Я.І./

2. Технологія портфоліо в діяльності керівника гуртка.

/Гнатюк В.В./

3. Огляд методичної літератури, преси з питань туристсько-краєзнавчої роботи.

Травень

1.Застосування інтерактивних методів навчання на заняттях гуртків туристсько - краєзнавчого напрямку.

/Крисовата О.В./

2.Підсумки роботи методичного об’єднання  за 2015 – 2016 навчальний рік.

/Стельмащук В.М./

3.  Планування роботи  методичного об’єднання  та відділу на 2015 – 2016 навчальний рік.