Країна, де сходить сонце

10 лист. 2017
Якщо мене хто-небудь запитає «Яка вона – Японії душа?». Скажу, що схожа На квітучих вишень В ранкових горах Ніжний аромат! Моторі Норінага

Небагато хто знає чому Японію називають "країною сонця, що сходить", крім того, що це найбільш східна держава, яка перша на землі зустрічає сонце.
Цього року виповнюється 25-річчя із часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами.
А 45 років тому духовні столиці наших держав – Київ і Кіото – розпочали історію своєї дружби та тісних обмінів.
З метою ознайомлення учнів з особливостями географічного і політико-економічного положення країни, формування знань про населення та господарство, естетичний смак японців, їхню любов до старовинних звичаїв та традицій у рамках заходів до року Японії в Україні у Збаразькому будинку дитячої та юнацької творчості відбулася низка заходів.
Протягом тижня було проведено тематичні виховні години, майстер-класи з паперопластики, літературні читання японських віршів «хоку» та складання квіткових композицій –ікебани.
Надзвичайно цікаво пройшов виховний захід «Країна, де сходить сонце». Протягом дня у вестибюлі закладу лунала національна японська музика, яка допомогла створити атмосферу свята.
Ведучі Боднар Анатолій та Шульгай Юля розповіли багато цікавих фактів про Японію, її географічне положення, історію, культуру, мистецтво, літературу, традиції і звичаї, що супроводжувалось показом мультимедійної презентації.
Вихованці гуртка «Культура мови та дозвілля» Смолінчук Тетяна , Телев’як Юрій та Мартиняк Анастасія (кер. Червонюк Л.Д.) читали японські вірші «хоку». Герасимчук Євген та Шевчук Вероніка, члени гуртка» «Юні мовознавці» (кер. Верещагіна І.О.) продемонстрували декілька ієрогліфів , що означають цілі слова та пояснили їхнє значення: віра, надія, любов, успіх та здоров’я, чого і побажали усім присутнім.
Хорошого настрою додав виступ танцювальної групи «Резонанс» (кер. Резнік С.О.) із композицією «Дивна квітка».
На завершення заходу керівник гуртка Надія Лиса провела для учнів пізнавальний майстер-клас «Чайна церемонія». Вихованці дізнались про традиції заварювання та вживання чаю у Японії та корисні властивості цього чудодійного напою. Гуртківці зрозуміли, що японське чаювання — це не просто традиція, це цілий ритуал, який люди осягають багато років у спеціальних школах. Сенс японського чаювання полягає, головним чином, не в дегустації напою — це більше схоже на медитацію і спробу віднайти гармонію не лише у собі, а й з іншими людьми. На завершенні чайної церемонії всі бажаючі мали змогу випити чашку зеленого чаю та поласувати печивом.
Сподіваємось, що незвичайна «тижнева подорож» Країною Висхідного Сонця залишиться у серцях дітей надовго і спонукає їх до глибшого вивчення історії та звичаїв цієї цікавої країни, яка зуміла стати однією з найбільш розвинених країн світу, не втрачаючи при цьому своїх традицій. Вона зберегла своє власне обличчя і навіть примусила інші країни звернутися до її досягнень, перейняти часточки її культурної спадщини. Нам є чому повчитися.
Валентина Гнатюк –заступник директора з НВР