Квітни, мово наша рідна!

11 лист. 2016
«Квітни, мово наша рідна» - під такою назвою пройшло свято в районному будинку дитячої та юнацької творчості.

Квітни, мово наша рідна!

9 листопада, у день Преподобного  Нестора  Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувається на ній, прагнув  зберегти національну пам`ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки .

6 листопада 1997 року до тисячоліття писемності був підписаний Указ Президента України про встановлення в Україні цього свята. З цього часу щороку проходять масові заходи по відзначенню цієї  події.

270 років поспіль намагалися знищити українську мову, а разом з нею і наш народ, щоб він був покірним рабом без мови, без усної народної творчості, без коріння народу нашого. Про  цей тернистий шлях боротьби української мови за незалежність діти дізналися, переглянувши скорбний календар української мови на мультимедійному екрані.

Багато теплих і ніжних слів було сказано про мову. Лунали пісні та поезії у виконанні вихованців гуртків «Культура мови та спілкування»        (керівник Червонюк Людмила), «Пізнаємо рідний край» (керівник Гнатюк Валентина), «Естрадна пісня» (керівник Качечка Михайло). Свою любов та повагу до рідного слова мали змогу продемонструвати всі гуртківці, проявивши  свої артистичні здібності  в інсценізації українських народних казок та пісень. Кожен керівник цікаво та оригінально продумав виступ своїх вихованців. А члени гуртка «Юні знавці англійської культури» ( керівник Грегоращук Оксана) зіграли  англійською  уривок з казки «Червона шапочка», нагадавши всім присутнім, що 2016 рік –рік англійської мови.

Свято показало, що наші діти люблять, цінують рідну мову і гордяться тим, що є українцями .

Червонюк  Людмила – керівник гуртка

Збаразького РК БДЮТ