Методичне об’єднання керівників гуртків позашкільних навчальних закладів

20 вер. 2016
20 вересня 2016 року на базі Збаразького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості відбулося чергове районне методичне об’єднання педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.

У роботі МО взяли участь педагоги  з двох позашкільних навчальних закладів міста та методист РМК Славута М.Т.

Одним із пріоритетних напрямів розвитку позашкільних установ і необхідною умовою ефективності освітнього процесу є забезпечення готовності педагогів до переходу на нові стандарти. Позашкілля не може залишатись осторонь освітніх реформ, адже конкурентноспроможність сучасного позашкільного закладу визначається обсягом компетенцій педагогічного складу, який в ньому працює.

На розгляд засідання були винесені наступні питання:

1. Обговорення плану роботи м/о на 2016 – 2017н.р. Ознайомлення з нормативними документами Міністерства освіти України, методичними рекомендаціями.

2. Впровадження комплексної виховної програми національно-патріотичного виховання в позашкільному навчальному закладі . (Обмін досвідом).

3. Майстер-клас «Виготовлення патріотичного календарика».

4. Засідання круглого столу. «Обмін думками з проблем формування соціальної компетентності учнів на заняттях гуртків».    Вироблення рекомендацій.

На засіданні розглянуті важливі теоретичні питання щодо впровадження комплексної програми національно-патріотичного виховання в позашкільному навчальному закладі . Практична частина МО включала проведення майстер –класів.

Славута М.Т., методист РМК дала методичні рекомендації щодо виховних аспектів навчального процесу у позашкільному навчальному закладі, запропонувала впроваджувати наскрізні виховні програми у навчально-виховний процес ПНЗ та практикувати нестандартні форми проведення занять гуртків.

Гнатюк В.В. , керівник МО , наголосила на важливості створення системи національно-патріотичного виховання позашкільного навчального закладу, співпраці з молодіжними громадськими організаціями з питань національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. Окрім того, вона  продемонструвала програму національно - патріотичного та громадянського  виховання школярів та учнівської молоді в   Збаразькому РК БДЮТ «Я – теж Україна».

Також учасники МО  мали змогу відвідати майстер-класи:

«Патріотичні календарики для воїнів АТО», який провели Івахів О.І. та Михальська Г.Г., керівники гуртків Збаразького РК БДЮТ та

«Іграшки із соломи», який підготував керівник гуртків Збаразької райСЮТ Мазурик А.Р.

Завершився семінар круглим столом «Формування соціальної компетентності учнів на заняттях гуртків».

За результатами круглого столу були вироблені рекомендації для

керівників гуртків. Із кожного розглянутого питання прийнято відповідні рішення.