Вертеп та коляда – традиція Різдва

14 січ. 2016
Вихованці гуртка «Фольклор та етнографія народу України» (кер. Гнатюк В.В.) з підготовленим вертепом несли різдвяну радість до осель збаражан та взяли участь у традиційному районному фестивалі вертепних дійств і колядників , що проходив 14 січня у Збаражі на майдані І.Франка.

Різдво - це радість кожної християнської душі, цілої родини, дорослого й малого. Завжди, коли святкуємо цю величну подію, намагаємося глибше осмислити її, зрозуміти і, що найважливіше, серцем і душею пройнятися духовною суттю Різдва Господа нашого Ісуса Христа.

Люди йдуть колядувати від хати до хати, прославляючи в колядках Новонароджене Дитя, ділячись радістю одні з одними, підтримуючи наші унікальні традиції. Саме з цієї причини вихованці гуртка «Фольклор та етнографія народу України» (кер. Гнатюк В.В.) з  підготовленим вертепом старалися не лише відтворити події минулих часів, але й пригадати, що Ісус є з нами повсякчасно і народжується в наших серцях і сьогодні.

Несучи різдвяну радість до осель збаражан , вихованці закладу цікавим вертепом та співом колядок звеселили свої рідні домівки, а також радо відгукувались на запрошення людей з міста, щоб світло Різдва Христового завітало і до їхніх хат. У дітей це виховує увагу і пошану до інших, і , звичайно, - релігійну та  національну свідомість.

Великою радістю для цієї групи дітей була участь у традиційному районному фестивалі вертепних дійств і колядників , що проходив 14 січня у Збаражі на майдані І.Франка.

Хай буде прославлений новонароджений Христос у дитячих серцях та в душах людей, які бачили цей виступ вертепу, і хай кожне серце наповниться більшою вдячністю до Спасителя і запалиться іскрою любові до тих, хто поруч, хто потребує нашої допомоги.

Гнатюк В.В. – керівник гуртка «Фольклор та етнографія народу України» Збаразького РК БДЮТ